2021 Cherokee Classic Boys Team Results

Cherokee Classic
Knoxville, TN
Race Scored by Knoxville Track Club
09/11/2021

—————————————————————————-
Varsity Boys 5000 Meter Run Team Results
—————————————————————————-

1. 45 Farragut High School ( 16:33 1:22:43 0:49)
==================================================
1 2 Trevor Coggin M 11 16:02
2 6 Braden Ebbert M 10 16:13
3 10 Harrison Cunningham M 10 16:46
4 13 Quinn Deguira M 11 16:51
5 14 Riley Hanson M 11 16:51
6 ( 15) Jake Radtke M 12 16:56
7 ( 23) Jarek Morton M 11 17:10

2. 108 Knoxville Catholic High School ( 17:02 1:25:10 1:57)
==================================================
1 1 Keegan Smith M 9 15:47
2 9 Spencer Stovall M 12 16:38
3 25 Alonso Vela M 10 17:22
4 35 Tony Ortega M 9 17:39
5 38 Wyatt Devall M 12 17:44
6 ( 41) Evan Deichert M 11 17:46
7 ( 54) Gonzalo Vela M 9 18:10

3. 134 Signal Mountain High School ( 17:12 1:25:57 2:31)
==================================================
1 5 Joshua Pote M 10 16:05
2 12 Kaid Boehm M 12 16:51
3 18 Noah Shriner M 12 16:59
4 26 Jack Gibby M 11 17:26
5 73 Tynan Borders M 9 18:36
6 ( 74) Carter Collins M 11 18:38
7 ( 78) Mason Howell M 11 18:46

4. 144 Maryville High School ( 17:24 1:26:58 0:59)
==================================================
1 16 Macguire Jones M 12 16:57
2 19 Ben Kenner M 12 17:02
3 28 Lance Hatcher M 11 17:27
4 34 Ethan Bennett M 12 17:36
5 47 Bryce Bohanan M 10 17:56
6 ( 65) Will Grinder M 11 18:26
7 ( 87) Drew Ohsiek M 12 18:55

5. 151 Oak Ridge High School ( 17:22 1:26:46 2:12)
==================================================
1 7 Manuel Cruz M 10 16:21
2 22 Jack Biewer M 11 17:10
3 24 Parker Bell M 12 17:16
4 27 Eddie Moore M 11 17:26
5 71 Joseph Blair M 11 18:33
6 (106) Aaron Fiscor M 9 19:22
7 (110) Christian Rosas M 12 19:33

6. 209 Science Hill High School ( 17:48 1:28:59 0:52)
==================================================
1 29 Nick Daniel M 12 17:28
2 30 Owen Johnson M 10 17:29
3 32 Mick Stokes M 10 17:30
4 56 Ben Hodshon M 12 18:12
5 62 Tatum Mackie M 12 18:20
6 ( 64) Jack Davis M 12 18:22
7 (101) Grady Edmisten M 10 19:13

7. 267 West High School ( 18:07 1:30:31 1:37)
==================================================
1 20 Simon Fillers M 12 17:03
2 51 Jackson Lange M 10 18:09
3 52 Joshua Dickerson M 10 18:09
4 69 Oliver Schwed M 10 18:30
5 75 Wiliam Harriman M 9 18:40
6 ( 86) Copper Etheridge M 10 18:54
7 (118) Gavin Madgett M 12 19:41

8. 314 Alcoa High School ( 18:10 1:30:49 3:38)
==================================================
1 3 Abdul Jaber M 12 16:04
2 36 Sam Bridges M 10 17:39
3 60 Robbie Soulier M 12 18:18
4 95 Tyler Barham M 11 19:06
5 120 Jehoiada Green M 9 19:42
6 (159) Ethan Limanni M 9 20:55
7 (224) Ryan Stephens M 10 25:17

9. 315 Csthea Patriots High School ( 18:21 1:31:41 1:22)
==================================================
1 33 Cory Mattox M 11 17:36
2 48 Ian Etheridge M 10 17:58
3 67 Daniel Kyle M 11 18:27
4 77 Christian Turner M 12 18:42
5 90 Boston Hrinik M 12 18:58
6 ( 98) Aaron Cherry M 11 19:07
7 (103) Jacob Haustein M 12 19:21

10. 352 Cookeville High School ( 18:31 1:32:35 1:37)
==================================================
1 39 Ike Synnestvedt M 12 17:44
2 43 Jacob Sparks M 12 17:49
3 80 Ethan Delk M 12 18:48
4 85 Ty Young M 12 18:53
5 105 Morgan Herron M 11 19:21
6 (127) Cody Coleman M 10 19:57
7 (138) Maddox Beaty M 11 20:12

11. 394 Sevier Co. High School ( 18:48 1:33:56 4:35)
==================================================
1 21 Nathan Taal M 10 17:09
2 58 Logan Fowler M 11 18:16
3 63 Noah Gann M 12 18:21
4 66 Alex Ogle M 12 18:26
5 186 Chance Loveday M 12 21:44

12. 407 Bearden High School ( 18:43 1:33:33 3:49)
==================================================
1 8 Cade Crum M 9 16:22
2 53 Cash Coggin M 11 18:10
3 76 Sean Kampas M 11 18:40
4 133 Josh Lopez M 9 20:10
5 137 Paul Schmudde M 12 20:11
6 (173) Josh Cruze M 12 21:21
7 (197) Scott Yates M 11 22:06

13. 416 Elizabethton High School ( 18:51 1:34:11 1:53)
==================================================
1 44 Riley Vernon M 10 17:50
2 50 Max Garner M 10 18:06
3 82 Brian Presley M 10 18:51
4 119 Cooper Chinault M 9 19:41
5 121 Cooper Jack M 9 19:43
6 (160) Isaac Norris M 12 21:01
7 (233) Johan Hall M 11 27:08

14. 424 Volunteer High School ( 18:51 1:34:13 2:01)
==================================================
1 42 Ethan Vaughan M 10 17:49
2 46 Evan Glass M 11 17:54
3 88 Andrew Dickerson M 11 18:56
4 123 Ethyn Council M 12 19:44
5 125 Cayden Cox M 11 19:50
6 (191) Caleb Greene M 12 21:57
7 (205) Isaiah Livesay M 10 22:42

15. 435 Heritage High School ( 18:54 1:34:28 0:44)
==================================================
1 70 Josh Hunt M 9 18:31
2 72 Noah Jinks M 10 18:35
3 92 Jackson Lowe M 10 18:59
4 99 Conner Overly M 12 19:08
5 102 Matthew Boisture M 10 19:15
6 (175) Theo Curling M 12 21:24
7 (183) Charlie Zunich M 10 21:38

10:46:34 09/11/2021
Cherokee Classic
Knoxville, TN
Race Scored by Knoxville Track Club
09/11/2021

—————————————————————————-
Varsity Boys 5000 Meter Run Team Results
—————————————————————————-

16. 462 Gatlinburg-Pittman High School ( 19:06 1:35:27 4:27)
==================================================
1 11 Sam Fulton M 12 16:46
2 59 Adrian Nelka-Hernande M 11 18:16
3 111 Jefri Sierra M 12 19:36
4 114 Austin Patenaude M 11 19:36
5 167 James Leneve M 10 21:13
6 (212) Enzo Cameron M 11 23:39

17. 510 Grace Christian Academy (Knoxvil ( 19:19 1:36:33 4:25)
==================================================
1 17 Reilly Mehegan M 11 16:59
2 81 Nick Krauss M 12 18:50
3 100 Isaiah Spoon M 11 19:09
4 136 Nicholas Dukes M 11 20:11
5 176 Wesley Hitch M 12 21:24
6 (177) Caden Spurlock M 11 21:26
7 (207) Ben Whittemore M 11 22:52

18. 522 Dekalb Co. High School ( 19:23 1:36:53 2:09)
==================================================
1 49 Aaron Gottlied M 11 18:00
2 94 Ian Colwell M 10 19:04
3 122 Cooper Brown M 11 19:44
4 126 Caleb Gray M 9 19:56
5 131 Kaleb Spears M 10 20:09
6 (156) Andrew Tramel M 11 20:48
7 (174) Cale Brown M 9 21:22

19. 544 Knoxville Ambassadors High Schoo ( 19:30 1:37:30 1:16)
==================================================
1 79 Gabriel Roberts M 11 18:47
2 107 Henry Humble M 10 19:24
3 113 Colby Rivera M 9 19:36
4 116 Tyler Tullis M 9 19:40
5 129 Henry McNeil M 12 20:03
6 (142) Isom Cox M 12 20:21
7 (171) Thomas ‘Park Worley M 9 21:17

20. 603 William Blount High School ( 19:51 1:39:15 2:21)
==================================================
1 61 Warren McKinley M 10 18:18
2 108 Eain Patton M 12 19:31
3 134 Foster Grubb M 12 20:10
4 149 Bennett Vaughn M 12 20:37
5 151 Jeremy Miller M 12 20:39
6 (179) Wesley Mowell M 9 21:29
7 (188) Tyler Henson M 12 21:54

21. 625 Providence Academy ( 20:00 1:40:00 3:46)
==================================================
1 31 Cole Thomas M 12 17:29
2 112 Evan Dawson M 10 19:36
3 154 Mabry Runnels M 12 20:47
4 158 Caleb Stephenson M 11 20:53
5 170 Ethan Tuell M 9 21:15
6 (181) Jacob Pottinger M 11 21:31
7 (221) Andrew Cunningham M 11 24:23

22. 626 Cumberland Co. High School ( 20:11 1:40:51 4:46)
==================================================
1 55 Zachariah Ostrander M 9 18:11
2 83 Michael Ostrander M 12 18:52
3 93 Tyler Carroll M 11 18:59
4 187 John Capito M 12 21:52
5 208 Austin Tincher M 12 22:57
6 (230) Aaron Brabyn M 11 25:56
7 (239) Nathaniel Edwards M 10 31:14

23. 650 South-Doyle High School ( 20:06 1:40:26 2:04)
==================================================
1 89 Christian Curry M 12 18:57
2 128 Ryan Gregory M 9 20:01
3 130 Jayden Brabson M 11 20:07
4 141 Hunter McDougall M 11 20:20
5 162 Daniel Troy M 12 21:01
6 (189) Tylor Hill M 10 21:55

24. 667 Ooltewah High School ( 20:45 1:43:43 10:10)
==================================================
1 4 Triston Schultz M 11 16:05
2 115 Ben Nielsen M 12 19:39
3 135 Mark Passons M 12 20:10
4 182 Daniel Loizeaux M 9 21:34
5 231 Paulo Casilla M 12 26:15

25. 670 Cherokee High School ( 20:13 1:41:03 2:51)
==================================================
1 68 Henry Brooks M 12 18:28
2 139 Jordan Hughes M 12 20:18
3 144 Connor Armstrong M 10 20:23
4 147 Jayden Ward M 10 20:35
5 172 Jesse Foster M 12 21:19
6 (227) Brayden Albright M 9 25:38
7 (232) Ali Said Aglan M 10 26:48

26. 683 David Crockett High School ( 20:22 1:41:48 3:26)
==================================================
1 40 Samuel Hall M 9 17:46
2 148 Gideon Erwin M 11 20:36
3 164 Ronnie Bangham M 11 21:06
4 165 Kaiden Eastering M 9 21:08
5 166 Jacob Lowe M 11 21:12
6 (169) Brandon Ward M 9 21:14

27. 705 Clayton-Bradley Academy ( 20:29 1:42:21 3:44)
==================================================
1 57 Dustin Henderlight M 10 18:14
2 117 Thomas Webster M 9 19:40
3 155 Bentley Larsen M 9 20:48
4 184 Grayson Steinbach M 9 21:41
5 192 Brennan Steinbach M 10 21:58

28. 718 Greeneville High School ( 22:28 1:52:16 14:44)
==================================================
1 37 Morgan Leach M 11 17:44
2 91 Russell Hickey M 11 18:59
3 150 Luke Harrell M 11 20:39
4 200 Nathan Shetley M 11 22:26
5 240 Michael Shelton M 9 32:28

29. 750 Anderson County High School ( 20:43 1:43:33 4:10)
==================================================
1 45 Conner Chandler M 11 17:50
2 153 Dustin Welsh M 12 20:45
3 178 Ryan Basford M 10 21:28
4 180 Vance Laster M 9 21:30
5 194 Zac Harold M 12 22:00
6 (199) Josh Moody M 10 22:13
7 (211) Ben Clotfelter M 9 23:26

30. 776 L & N Stem Academy ( 20:51 1:44:15 2:26)
==================================================
1 109 Jeremiah Jones M 9 19:32
2 145 Josh Martinez M 9 20:31
3 161 Andrew Wells M 12 21:01
4 168 Duncan Arnold M 11 21:13
5 193 Simon Glashauser M 10 21:58
6 (222) Finley Rider M 9 24:52
7 (226) Caedmon Carlyle M 9 25:25

10:46:34 09/11/2021
Cherokee Classic
Knoxville, TN
Race Scored by Knoxville Track Club
09/11/2021

—————————————————————————-
Varsity Boys 5000 Meter Run Team Results
—————————————————————————-

31. 819 Stone Memorial High School ( 21:19 1:46:32 4:31)
==================================================
1 84 Trenton Duncan M 10 18:52
2 140 Jackson Barnett M 11 20:19
3 190 Robert Freeman M 9 21:56
4 195 Isaac Dodson M 12 22:02
5 210 Tony Grayson M 12 23:23

32. 834 Karns High School ( 21:15 1:46:11 3:21)
==================================================
1 96 Rowen Moser-Bryan M 9 19:06
2 143 Brandon Gray M 12 20:23
3 196 Cole Bowin M 9 22:03
4 198 Rylan Moser-Bryan M 9 22:12
5 201 Chase Bowin M 9 22:27
6 (213) Jake Pelfrey M 9 23:39
7 (214) Garrett Lopez M 9 23:41

33. 867 Sweetwater High School ( 22:13 1:51:03 6:10)
==================================================
1 97 Major Frerichs M 12 19:07
2 124 Randy Barnes M 11 19:47
3 202 Gabriel Zillick M 11 22:30
4 219 Bill Goforth M 9 24:22
5 225 Joben Wilkins M 11 25:17

34. 871 Clinton High School ( 21:35 1:47:52 2:20)
==================================================
1 146 Ethan Ortiz M 11 20:32
2 152 Seth Shrout M 12 20:44
3 163 William Swaggerty M 12 21:04
4 204 Noah Ortiz M 10 22:40
5 206 Andrew Pecynski M 12 22:52
6 (218) Michael Dueble M 12 24:18

35. 880 Rhea County High School ( 22:08 1:50:37 5:01)
==================================================
1 104 Stephen Kerley M 11 19:21
2 132 Alvin Bishop M 10 20:10
3 209 Malachi Romero M 11 22:58
4 215 Jackson Myers M 11 23:46
5 220 Leviticus Davis M 9 24:22
6 (237) Adam Giusto M 9 28:48

36. 1049 Knoxville Halls High School ( 23:38 1:58:10 4:03)
==================================================
1 185 Jack Van Degriff M 9 21:41
2 203 John Hammeren M 9 22:36
3 216 Collin Cox M 11 23:57
4 217 Nathan Salam M 11 24:12
5 228 Elijiah Whitener M 9 25:44
6 (229) Jordan Tauscher M 9 25:44
7 (234) Isaiah Cohoon M 9 27:25

37. 1089 Loudon High School ( 26:11 2:10:55 8:06)
==================================================
1 157 Davis Boals M 9 20:51
2 223 Aidan Sherrill M 12 24:56
3 235 Aaron Bishop  M 11 27:42
4 236 Ethan Oody M 10 28:29
5 238 Nate Keen M 12 28:57

10:46:34 09/11/2021

Cherokee Classic Varsity Boys Individual

                             Cherokee Classic
                               Knoxville, TN
                    Race Scored by Knoxville Track Club
                                09/11/2021

         ********** Varsity Boys 5000 Meter Run Results **********

Place TmPl Name                    S Year Team Name                  Time    Pace     
===== ==== ======================= = ==== ========================== ======= ===== 
    1    1 Keegan Smith            M 9    Knoxville Catholic High Sc   15:47  5:06 
    2    2 Trevor Coggin           M 11   Farragut High School         16:02  5:11 
    3    3 Abdul Jaber             M 12   Alcoa High School            16:04  5:11 
    4    4 Triston Schultz         M 11   Ooltewah High School         16:05  5:12 
    5    5 Joshua Pote             M 10   Signal Mountain High Schoo   16:05  5:12 
    6    6 Braden Ebbert           M 10   Farragut High School         16:13  5:14 
    7    7 Manuel Cruz             M 10   Oak Ridge High School        16:21  5:17 
    8    8 Cade Crum               M 9    Bearden High School          16:22  5:17 
    9    9 Spencer Stovall         M 12   Knoxville Catholic High Sc   16:38  5:22 
   10   10 Harrison Cunningham     M 10   Farragut High School         16:46  5:25 
   11   11 Sam Fulton              M 12   Gatlinburg-Pittman High Sc   16:46  5:25 
   12   12 Kaid Boehm              M 12   Signal Mountain High Schoo   16:51  5:27 
   13   13 Quinn Deguira           M 11   Farragut High School         16:51  5:27 
   14   14 Riley Hanson            M 11   Farragut High School         16:51  5:27 
   15      Colten Lee              M 12   First Baptist Academy        16:54  5:27 
   16   15 Jake Radtke             M 12   Farragut High School         16:56  5:28 
   17   16 Macguire Jones          M 12   Maryville High School        16:57  5:28 
   18   17 Reilly Mehegan          M 11   Grace Christian Academy (K   16:59  5:29 
   19   18 Noah Shriner            M 12   Signal Mountain High Schoo   16:59  5:29 
   20   19 Ben Kenner              M 12   Maryville High School        17:02  5:30 
   21   20 Simon Fillers           M 12   West High School             17:03  5:30 
   22   21 Nathan Taal             M 10   Sevier Co. High School       17:09  5:32 
   23   22 Jack Biewer             M 11   Oak Ridge High School        17:10  5:32 
   24   23 Jarek Morton            M 11   Farragut High School         17:10  5:33 
   25   24 Parker Bell             M 12   Oak Ridge High School        17:16  5:34 
   26   25 Alonso Vela             M 10   Knoxville Catholic High Sc   17:22  5:36 
   27   26 Jack Gibby              M 11   Signal Mountain High Schoo   17:26  5:38 
   28   27 Eddie Moore             M 11   Oak Ridge High School        17:26  5:38 
   29   28 Lance Hatcher           M 11   Maryville High School        17:27  5:38 
   30   29 Nick Daniel             M 12   Science Hill High School     17:28  5:38 
   31   30 Owen Johnson            M 10   Science Hill High School     17:29  5:39 
   32   31 Cole Thomas             M 12   Providence Academy           17:29  5:39 
   33      Daniel Bowles           M 12   Paideia Academy              17:30  5:39 
   34   32 Mick Stokes             M 10   Science Hill High School     17:30  5:39 
   35      Jake Brown              M 12   Walker Valley High School    17:35  5:41 
   36   33 Cory Mattox             M 11   Csthea Patriots High Schoo   17:36  5:41 
   37   34 Ethan Bennett           M 12   Maryville High School        17:36  5:41 
   38   35 Tony Ortega             M 9    Knoxville Catholic High Sc   17:39  5:42 
   39   36 Sam Bridges             M 10   Alcoa High School            17:39  5:42 
   40   37 Morgan Leach            M 11   Greeneville High School      17:44  5:43 
   41   38 Wyatt Devall            M 12   Knoxville Catholic High Sc   17:44  5:43 
   42   39 Ike Synnestvedt         M 12   Cookeville High School       17:44  5:44 
   43   40 Samuel Hall             M 9    David Crockett High School   17:46  5:44 
   44   41 Evan Deichert           M 11   Knoxville Catholic High Sc   17:46  5:44 
   45   42 Ethan Vaughan           M 10   Volunteer High School        17:49  5:45 
   46   43 Jacob Sparks            M 12   Cookeville High School       17:49  5:45 
   47   44 Riley Vernon            M 10   Elizabethton High School     17:50  5:45 
   48   45 Conner Chandler         M 11   Anderson County High Schoo   17:50  5:46 
   49      Michael Mendonca        M 11   Farragut High School         17:51  5:46 
   50      Javan Bowe              M 10   Walker Valley High School    17:52  5:46 
   51      Jacob Nieman            M 12   Farragut High School         17:52  5:46 
   52   46 Evan Glass              M 11   Volunteer High School        17:54  5:47 
   53   47 Bryce Bohanan           M 10   Maryville High School        17:56  5:47 
   54   48 Ian Etheridge           M 10   Csthea Patriots High Schoo   17:58  5:48 
   55      Ocean Edwards           M 11   Farragut High School         17:58  5:48 
   56   49 Aaron Gottlied          M 11   Dekalb Co. High School       18:00  5:49 
   57      Aaron Layne             M 9    Kingston High School         18:05  5:50 
   58   50 Max Garner              M 10   Elizabethton High School     18:06  5:51 
   59   51 Jackson Lange           M 10   West High School             18:09  5:52 
   60   52 Joshua Dickerson        M 10   West High School             18:09  5:52 
   61   53 Cash Coggin             M 11   Bearden High School          18:10  5:52 
   62   54 Gonzalo Vela            M 9    Knoxville Catholic High Sc   18:10  5:52 
   63   55 Zachariah Ostrander     M 9    Cumberland Co. High School   18:11  5:52 
   64   56 Ben Hodshon             M 12   Science Hill High School     18:12  5:53 
   65   57 Dustin Henderlight      M 10   Clayton-Bradley Academy      18:14  5:53 
   66   58 Logan Fowler            M 11   Sevier Co. High School       18:16  5:54 
   67   59 Adrian Nelka-Hernande   M 11   Gatlinburg-Pittman High Sc   18:16  5:54 
   68   60 Robbie Soulier          M 12   Alcoa High School            18:18  5:54 
   69   61 Warren McKinley         M 10   William Blount High School   18:18  5:54 
   70   62 Tatum Mackie            M 12   Science Hill High School     18:20  5:55 
   71   63 Noah Gann               M 12   Sevier Co. High School       18:21  5:55 
   72   64 Jack Davis              M 12   Science Hill High School     18:22  5:56 
   73   65 Will Grinder            M 11   Maryville High School        18:26  5:57 
   74   66 Alex Ogle               M 12   Sevier Co. High School       18:26  5:57 
   75   67 Daniel Kyle             M 11   Csthea Patriots High Schoo   18:27  5:57 
   76   68 Henry Brooks            M 12   Cherokee High School         18:28  5:58 
   77   69 Oliver Schwed           M 10   West High School             18:30  5:58 
   78   70 Josh Hunt               M 9    Heritage High School         18:31  5:59 
   79   71 Joseph Blair            M 11   Oak Ridge High School        18:33  5:59 
   80   72 Noah Jinks              M 10   Heritage High School         18:35  6:00 
   81   73 Tynan Borders           M 9    Signal Mountain High Schoo   18:36  6:00 
   82   74 Carter Collins          M 11   Signal Mountain High Schoo   18:38  6:01 
   83   75 Wiliam Harriman         M 9    West High School             18:40  6:02 
   84   76 Sean Kampas             M 11   Bearden High School          18:40  6:02 
   85   77 Christian Turner        M 12   Csthea Patriots High Schoo   18:42  6:02 
   86   78 Mason Howell            M 11   Signal Mountain High Schoo   18:46  6:03 
   87      Dominic Spezia          M 10   Knoxville Catholic High Sc   18:46  6:04 
   88      Dalton Cowell           M 9    Midway High School           18:47  6:04 
   89   79 Gabriel Roberts         M 11   Knoxville Ambassadors High   18:47  6:04 
   90   80 Ethan Delk              M 12   Cookeville High School       18:48  6:04 
   91   81 Nick Krauss             M 12   Grace Christian Academy (K   18:50  6:05 
   92   82 Brian Presley           M 10   Elizabethton High School     18:51  6:05 
   93   83 Michael Ostrander       M 12   Cumberland Co. High School   18:52  6:05 
   94   84 Trenton Duncan          M 10   Stone Memorial High School   18:52  6:05 
   95   85 Ty Young                M 12   Cookeville High School       18:53  6:06 
   96   86 Copper Etheridge        M 10   West High School             18:54  6:06 
   97   87 Drew Ohsiek             M 12   Maryville High School        18:55  6:06 
   98   88 Andrew Dickerson        M 11   Volunteer High School        18:56  6:07 
   99   89 Christian Curry         M 12   South-Doyle High School      18:57  6:07 
  100   90 Boston Hrinik           M 12   Csthea Patriots High Schoo   18:58  6:07 
  101   91 Russell Hickey          M 11   Greeneville High School      18:59  6:08 
  102   92 Jackson Lowe            M 10   Heritage High School         18:59  6:08 
  103   93 Tyler Carroll           M 11   Cumberland Co. High School   18:59  6:08 
  104   94 Ian Colwell             M 10   Dekalb Co. High School       19:04  6:10 
  105      Diangelo Cisto          M 10   Signal Mountain High Schoo   19:05  6:10 
  106      Thomas Didiego          M 11   Maryville High School        19:05  6:10 
  107   95 Tyler Barham            M 11   Alcoa High School            19:06  6:10 
  108      Nathanael Barnett       M 11   Maryville High School        19:06  6:10 
  109   96 Rowen Moser-Bryan       M 9    Karns High School            19:06  6:10 
  110      Adam Martin             M 10   Signal Mountain High Schoo   19:06  6:10 
  111   97 Major Frerichs          M 12   Sweetwater High School       19:07  6:10 
  112   98 Aaron Cherry            M 11   Csthea Patriots High Schoo   19:07  6:10 
  113   99 Conner Overly           M 12   Heritage High School         19:08  6:11 
  114  100 Isaiah Spoon            M 11   Grace Christian Academy (K   19:09  6:11 
  115  101 Grady Edmisten          M 10   Science Hill High School     19:13  6:12 
  116  102 Matthew Boisture        M 10   Heritage High School         19:15  6:13 
  117  103 Jacob Haustein          M 12   Csthea Patriots High Schoo   19:21  6:15 
  118  104 Stephen Kerley          M 11   Rhea County High School      19:21  6:15 
  119  105 Morgan Herron           M 11   Cookeville High School       19:21  6:15 
  120      Chase Carroll           M 12   Walker Valley High School    19:21  6:15 
  121  106 Aaron Fiscor            M 9    Oak Ridge High School        19:22  6:15 
  122  107 Henry Humble            M 10   Knoxville Ambassadors High   19:24  6:16 
  123      Dwayne Morris           M 10   Austin-East High School      19:28  6:17 
  124      Cameron Rogers          M 10   Powell High School           19:30  6:18 
  125  108 Eain Patton             M 12   William Blount High School   19:31  6:18 
  126  109 Jeremiah Jones          M 9    L & N Stem Academy           19:32  6:19 
  127  110 Christian Rosas         M 12   Oak Ridge High School        19:33  6:19 
  128      Mason Burkhardt         M 11   Knoxville Catholic High Sc   19:35  6:19 
  129  111 Jefri Sierra            M 12   Gatlinburg-Pittman High Sc   19:36  6:20 
  130  112 Evan Dawson             M 10   Providence Academy           19:36  6:20 
  131  113 Colby Rivera            M 9    Knoxville Ambassadors High   19:36  6:20 
  132  114 Austin Patenaude        M 11   Gatlinburg-Pittman High Sc   19:36  6:20 
  133  115 Ben Nielsen             M 12   Ooltewah High School         19:39  6:21 
  134  116 Tyler Tullis            M 9    Knoxville Ambassadors High   19:40  6:21 
  135  117 Thomas Webster          M 9    Clayton-Bradley Academy      19:40  6:21 
  136  118 Gavin Madgett           M 12   West High School             19:41  6:21 
  137  119 Cooper Chinault         M 9    Elizabethton High School     19:41  6:21 
  138  120 Jehoiada Green          M 9    Alcoa High School            19:42  6:22 
  139  121 Cooper Jack             M 9    Elizabethton High School     19:43  6:22 
  140  122 Cooper Brown            M 11   Dekalb Co. High School       19:44  6:22 
  141  123 Ethyn Council           M 12   Volunteer High School        19:44  6:22 
  142      Austin Cardwell         M 11   Carter High School           19:46  6:23 
  143  124 Randy Barnes            M 11   Sweetwater High School       19:47  6:23 
  144  125 Cayden Cox              M 11   Volunteer High School        19:50  6:24 
  145      Will Spierdowis         M 10   Gibbs High School            19:55  6:26 
  146      David Knight            M 11   Knoxville Catholic High Sc   19:55  6:26 
  147  126 Caleb Gray              M 9    Dekalb Co. High School       19:56  6:26 
  148  127 Cody Coleman            M 10   Cookeville High School       19:57  6:26 
  149  128 Ryan Gregory            M 9    South-Doyle High School      20:01  6:28 
  150  129 Henry McNeil            M 12   Knoxville Ambassadors High   20:03  6:29 
  151      Monan Patel             M 11   Campbell Co. High School     20:07  6:30 
  152  130 Jayden Brabson          M 11   South-Doyle High School      20:07  6:30 
  153  131 Kaleb Spears            M 10   Dekalb Co. High School       20:09  6:30 
  154  132 Alvin Bishop            M 10   Rhea County High School      20:10  6:31 
  155  133 Josh Lopez              M 9    Bearden High School          20:10  6:31 
  156  134 Foster Grubb            M 12   William Blount High School   20:10  6:31 
  157  135 Mark Passons            M 12   Ooltewah High School         20:10  6:31 
  158  136 Nicholas Dukes          M 11   Grace Christian Academy (K   20:11  6:31 
  159  137 Paul Schmudde           M 12   Bearden High School          20:11  6:31 
  160  138 Maddox Beaty            M 11   Cookeville High School       20:12  6:31 
  161      Lane Kepper             M 11   Gibbs High School            20:15  6:32 
  162      James Baer              M 10   Csthea Patriots High Schoo   20:15  6:32 
  163      Lavie Ushindi           M 12   Austin-East High School      20:17  6:33 
  164  139 Jordan Hughes           M 12   Cherokee High School         20:18  6:33 
  165  140 Jackson Barnett         M 11   Stone Memorial High School   20:19  6:34 
  166  141 Hunter McDougall        M 11   South-Doyle High School      20:20  6:34 
  167      Bennett White           M 10   West High School             20:21  6:34 
  168  142 Isom Cox                M 12   Knoxville Ambassadors High   20:21  6:34 
  169      Samuel Mize             M 9    Seymour High School          20:22  6:34 
  170  143 Brandon Gray            M 12   Karns High School            20:23  6:35 
  171  144 Connor Armstrong        M 10   Cherokee High School         20:23  6:35 
  172  145 Josh Martinez           M 9    L & N Stem Academy           20:31  6:38 
  173  146 Ethan Ortiz             M 11   Clinton High School          20:32  6:38 
  174  147 Jayden Ward             M 10   Cherokee High School         20:35  6:39 
  175  148 Gideon Erwin            M 11   David Crockett High School   20:36  6:39 
  176      Samuel North            M 11   Carter High School           20:36  6:39 
  177  149 Bennett Vaughn          M 12   William Blount High School   20:37  6:39 
  178  150 Luke Harrell            M 11   Greeneville High School      20:39  6:40 
  179  151 Jeremy Miller           M 12   William Blount High School   20:39  6:40 
  180  152 Seth Shrout             M 12   Clinton High School          20:44  6:42 
  181  153 Dustin Welsh            M 12   Anderson County High Schoo   20:45  6:42 
  182  154 Mabry Runnels           M 12   Providence Academy           20:47  6:42 
  183  155 Bentley Larsen          M 9    Clayton-Bradley Academy      20:48  6:43 
  184  156 Andrew Tramel           M 11   Dekalb Co. High School       20:48  6:43 
  185      Owen Hadlock            M 10   Cookeville High School       20:49  6:43 
  186      Gabe Olsen              M 10   Cookeville High School       20:50  6:43 
  187  157 Davis Boals             M 9    Loudon High School           20:51  6:44 
  188  158 Caleb Stephenson        M 11   Providence Academy           20:53  6:44 
  189  159 Ethan Limanni           M 9    Alcoa High School            20:55  6:45 
  190  160 Isaac Norris            M 12   Elizabethton High School     21:01  6:47 
  191  161 Andrew Wells            M 12   L & N Stem Academy           21:01  6:47 
  192  162 Daniel Troy             M 12   South-Doyle High School      21:01  6:47 
  193      Cape Kurtz              M 10   West High School             21:02  6:47 
  194  163 William Swaggerty       M 12   Clinton High School          21:04  6:48 
  195  164 Ronnie Bangham          M 11   David Crockett High School   21:06  6:49 
  196  165 Kaiden Eastering        M 9    David Crockett High School   21:08  6:49 
  197  166 Jacob Lowe              M 11   David Crockett High School   21:12  6:51 
  198  167 James Leneve            M 10   Gatlinburg-Pittman High Sc   21:13  6:51 
  199  168 Duncan Arnold           M 11   L & N Stem Academy           21:13  6:51 
  200  169 Brandon Ward            M 9    David Crockett High School   21:14  6:51 
  201      Beau Ratchford          M 9    Csthea Patriots High Schoo   21:14  6:51 
  202  170 Ethan Tuell             M 9    Providence Academy           21:15  6:52 
  203  171 Thomas 'Park Worley     M 9    Knoxville Ambassadors High   21:17  6:52 
  204  172 Jesse Foster            M 12   Cherokee High School         21:19  6:53 
  205  173 Josh Cruze              M 12   Bearden High School          21:21  6:53 
  206      Christopher Miller      M 12   Powell High School           21:21  6:54 
  207  174 Cale Brown              M 9    Dekalb Co. High School       21:22  6:54 
  208      Maverick Henderson      M 11   Midway High School           21:22  6:54 
  209  175 Theo Curling            M 12   Heritage High School         21:24  6:54 
  210  176 Wesley Hitch            M 12   Grace Christian Academy (K   21:24  6:54 
  211  177 Caden Spurlock          M 11   Grace Christian Academy (K   21:26  6:55 
  212  178 Ryan Basford            M 10   Anderson County High Schoo   21:28  6:56 
  213  179 Wesley Mowell           M 9    William Blount High School   21:29  6:56 
  214      Preston Damron          M 10   Maryville Christian School   21:29  6:56 
  215  180 Vance Laster            M 9    Anderson County High Schoo   21:30  6:56 
  216  181 Jacob Pottinger         M 11   Providence Academy           21:31  6:57 
  217  182 Daniel Loizeaux         M 9    Ooltewah High School         21:34  6:58 
  218  183 Charlie Zunich          M 10   Heritage High School         21:38  6:59 
  219  184 Grayson Steinbach       M 9    Clayton-Bradley Academy      21:41  7:00 
  220  185 Jack Van Degriff        M 9    Knoxville Halls High Schoo   21:41  7:00 
  221  186 Chance Loveday          M 12   Sevier Co. High School       21:44  7:01 
  222  187 John Capito             M 12   Cumberland Co. High School   21:52  7:04 
  223  188 Tyler Henson            M 12   William Blount High School   21:54  7:04 
  224  189 Tylor Hill              M 10   South-Doyle High School      21:55  7:05 
  225  190 Robert Freeman          M 9    Stone Memorial High School   21:56  7:05 
  226  191 Caleb Greene            M 12   Volunteer High School        21:57  7:05 
  227  192 Brennan Steinbach       M 10   Clayton-Bradley Academy      21:58  7:05 
  228  193 Simon Glashauser        M 10   L & N Stem Academy           21:58  7:06 
  229  194 Zac Harold              M 12   Anderson County High Schoo   22:00  7:06 
  230  195 Isaac Dodson            M 12   Stone Memorial High School   22:02  7:07 
  231  196 Cole Bowin              M 9    Karns High School            22:03  7:07 
  232  197 Scott Yates             M 11   Bearden High School          22:06  7:08 
  233      Malemu Tumsiime         M 12   Austin-East High School      22:10  7:10 
  234  198 Rylan Moser-Bryan       M 9    Karns High School            22:12  7:10 
  235      Steven Wigington        M 10   Samuel Everett High School   22:12  7:10 
  236      Austin Mohler           M 9    William Blount High School   22:13  7:10 
  237  199 Josh Moody              M 10   Anderson County High Schoo   22:13  7:10 
  238      Ty Williams             M 12   Northview Academy            22:25  7:14 
  239  200 Nathan Shetley          M 11   Greeneville High School      22:26  7:15 
  240  201 Chase Bowin             M 9    Karns High School            22:27  7:15 
  241      Scott Smith             M 09   Cookeville High School       22:28  7:15 
  242  202 Gabriel Zillick         M 11   Sweetwater High School       22:30  7:16 
  243      Dylan Smith             M 12   William Blount High School   22:30  7:16 
  244      Parker Hunt             M 8    Maryville Christian School   22:32  7:16 
  245  203 John Hammeren           M 9    Knoxville Halls High Schoo   22:36  7:18 
  246  204 Noah Ortiz              M 10   Clinton High School          22:40  7:19 
  247  205 Isaiah Livesay          M 10   Volunteer High School        22:42  7:20 
  248  206 Andrew Pecynski         M 12   Clinton High School          22:52  7:23 
  249  207 Ben Whittemore          M 11   Grace Christian Academy (K   22:52  7:23 
  250  208 Austin Tincher          M 12   Cumberland Co. High School   22:57  7:24 
  251  209 Malachi Romero          M 11   Rhea County High School      22:58  7:25 
  252  210 Tony Grayson            M 12   Stone Memorial High School   23:23  7:33 
  253  211 Ben Clotfelter          M 9    Anderson County High Schoo   23:26  7:34 
  254      Ethan Bolton            M 10   Anderson County High Schoo   23:27  7:34 
  255      William Walker          M 9    Kingston High School         23:29  7:35 
  256      Aiden Loy               M 11   Carter High School           23:32  7:36 
  257  212 Enzo Cameron            M 11   Gatlinburg-Pittman High Sc   23:39  7:38 
  258      Brock Schreiber         M 10   Heritage High School         23:39  7:38 
  259  213 Jake Pelfrey            M 9    Karns High School            23:39  7:38 
  260  214 Garrett Lopez           M 9    Karns High School            23:41  7:39 
  261  215 Jackson Myers           M 11   Rhea County High School      23:46  7:40 
  262      Marcus Bishop           M 11   Bearden High School          23:48  7:41 
  263  216 Collin Cox              M 11   Knoxville Halls High Schoo   23:57  7:44 
  264  217 Nathan Salam            M 11   Knoxville Halls High Schoo   24:12  7:49 
  265      Colt Vetter-Ryn         M 12   Kingston High School         24:14  7:50 
  266  218 Michael Dueble          M 12   Clinton High School          24:18  7:51 
  267  219 Bill Goforth            M 9    Sweetwater High School       24:22  7:52 
  268  220 Leviticus Davis         M 9    Rhea County High School      24:22  7:52 
  269  221 Andrew Cunningham       M 11   Providence Academy           24:23  7:52 
  270      Chris Shooster          M 12   Midway High School           24:47  8:00 
  271  222 Finley Rider            M 9    L & N Stem Academy           24:52  8:02 
  272  223 Aidan Sherrill          M 12   Loudon High School           24:56  8:03 
  273      Tyler Weaver            M 11   Carter High School           25:15  8:09 
  274  224 Ryan Stephens           M 10   Alcoa High School            25:17  8:10 
  275  225 Joben Wilkins           M 11   Sweetwater High School       25:17  8:10 
  276  226 Caedmon Carlyle         M 9    L & N Stem Academy           25:25  8:12 
  277  227 Brayden Albright        M 9    Cherokee High School         25:38  8:17 
  278  228 Elijiah Whitener        M 9    Knoxville Halls High Schoo   25:44  8:18 
  279  229 Jordan Tauscher         M 9    Knoxville Halls High Schoo   25:44  8:18 
  280      Darrayan Smith          M 12   Austin-East High School      25:52  8:21 
  281      Jack Fugate             M 10   Maryville Christian School   25:54  8:21 
  282  230 Aaron Brabyn            M 11   Cumberland Co. High School   25:56  8:22 
  283      Andy Garcia             M 10   Northview Academy            26:03  8:24 
  284  231 Paulo Casilla           M 12   Ooltewah High School         26:15  8:28 
  285      Jaxton Soule            M 9    Maryville Christian School   26:15  8:28 
  286      Gavin Pena              M 11   Northview Academy            26:25  8:32 
  287      Colton Cruze            M 10   Powell High School           26:36  8:35 
  288  232 Ali Said Aglan          M 10   Cherokee High School         26:48  8:39 
  289      Charlie Adams           M 11   Campbell Co. High School     26:52  8:40 
  290  233 Johan Hall              M 11   Elizabethton High School     27:08  8:45 
  291      Jake Rucker             M 12   Gibbs High School            27:08  8:46 
  292      Daniel Stalsworth       M 10   L & N Stem Academy           27:09  8:46 
  293  234 Isaiah Cohoon           M 9    Knoxville Halls High Schoo   27:25  8:51 
  294      Nathaniel James         M 11   Seymour High School          27:30  8:52 
  295      Greg Derusha            M 12   Knoxville Halls High Schoo   27:34  8:54 
  296      Michael Curtin          M 10   Anderson County High Schoo   27:35  8:54 
  297  235 Aaron Bishop           M 11   Loudon High School           27:42  8:56 
  298      Jackson Zaruba          M 9    Anderson County High Schoo   28:07  9:05 
  299      Jeff Lucas              M 9    Fulton High School           28:11  9:06 
  300  236 Ethan Oody              M 10   Loudon High School           28:29  9:12 
  301      George Tackett          M 11   Campbell Co. High School     28:37  9:14 
  302      Coleton Dykes           M 11   Gibbs High School            28:38  9:15 
  303  237 Adam Giusto             M 9    Rhea County High School      28:48  9:18 
  304  238 Nate Keen               M 12   Loudon High School           28:57  9:21 
  305      Eli Smiddy              M 11   Campbell Co. High School     29:00  9:22 
  306      Nathen Stewart          M 12   Kingston High School         29:02  9:22 
  307      Lorenso Cabbalero       M 12   Knoxville Halls High Schoo   29:06  9:23 
  308      Ben Goddard             M 9    Cherokee High School         30:20  9:47 
  309      Keaton Young            M 9    Cherokee High School         30:58 10:00 
  310  239 Nathaniel Edwards       M 10   Cumberland Co. High School   31:14 10:05 
  311  240 Michael Shelton         M 9    Greeneville High School      32:28 10:29 

2021 Cherokee Classic Box Assignments

Alcoa High School 18
Anderson County High School 21
Austin-East High School 51
Bartlett High School 23
Bearden High School 32
Campbell Co. High School 38
Career Magnet Academy 53
Carter High School 54
Cherokee High School 4
Christ’s Legacy Academy (CLA) 35
Clayton-Bradley Academy 31
Clinton High School 9
Concord Christian School 14
Cookeville High School 24
CSTHEA Patriots High School 11
Cumberland Co. High School 49
David Crockett High School 40
DeKalb Co. High School 57
Elizabethton High School 39
Farragut High School 2
First Baptist Academy 27
Fulton High School 20
Gatlinburg-Pittman High School 28
Gibbs High School 48
Grace Christian Academy (Knoxvil 52
Greeneville High School 41
Heritage High School 43
Karns High School 19
Kingston High School 13
Knoxville Ambassadors High Schoo 22
Knoxville Catholic High School 3
Knoxville Halls High School 15
L & N STEM Academy 5
Loudon High School 46
Maryville Christian School 6
Maryville High School 12
Midway High School 33
Northview Academy 42
Oak Ridge High School 36
Ooltewah High School 30
Paideia Academy 10
Powell High School 25
Providence Academy 8
Rhea County High School 1
Samuel Everett High School 7
Science Hill High School 34
Sevier Co. High School 16
Seymour High School 50
Signal Mountain High School 29
South-Doyle High School 47
Stone Memorial High School 26
Sweetwater High School 44
Temple Baptist Academy 17
Volunteer High School 37
Walker Valley High School 56
West High School 45
William Blount High School 55

2021 MKXC Season Schedule

8/26 Cherokee Farm All Comers, UT Course

9/11 Cherokee Classic, Sequoyah Hills Park

9/18 Johnson University Invitational

9/23 Norris Dam Invitational

9/30 Loudon Park Invitational

10/9 KIL, Sequoyah Hills Park

10/9 Cherokee Invitational, Sequoyah Hills Park

10/19 Cherokee Farm All Comers, UT Course

10/26 Region, Ashe Park

Ashe Park #1 Results

                       MKXC Ashe Park #1 2020
                               Knoxville, TN
                    Race Scored by Knoxville Track Club
                                09/11/2020

      ********** High School Boys 1 5000 Meter Run Results **********

Place TmPl Name                    S Year Team Name                  Time    Pace     
===== ==== ======================= = ==== ========================== ======= ===== 
    1    1 Tyler Ebbert            M 11   Farragut High School         17:16  5:35 
    2    2 Riley Hanson            M 10   Farragut High School         17:30  5:39 
    3    3 Trevor Coggin           M 10   Farragut High School         17:35  5:41 
    4    4 Liam Allison            M 12   Farragut High School         17:50  5:46 
    5    5 Nate Nelson             M 12   Farragut High School         17:53  5:46 
    6    6 Harrison Cunningham     M 9    Farragut High School         18:01  5:49 
    7    7 Will Phillips           M 12   Farragut High School         18:02  5:49 
    8      Quinn Deguira           M 10   Farragut High School         18:04  5:50 
    9      Braden Ebbert           M 9    Farragut High School         18:09  5:52 
   10    8 Brigham Wilson          M 12   Bearden High School          18:18  5:54 
   11      Jake Radtke             M 11   Farragut High School         18:42  6:02 
   12    9 Benjamin Mary           M 12   Heritage High School         18:46  6:04 
   13      Jacob Nieman            M 11   Farragut High School         18:49  6:04 
   14      Dylan Stackhouse        M 11   Farragut High School         19:22  6:15 
   15      Ocean Edwards           M 10   Farragut High School         19:23  6:15 
   16      William Cabaniss        M 9    Farragut High School         19:26  6:17 
   17      Nathan Stewart          M 11   Farragut High School         19:31  6:18 
   18   10 Triton Eden             M 12   Bearden High School          19:34  6:19 
   19      Yohan Le Pape           M 9    Farragut High School         19:50  6:24 
   20      Jacob Skipper           M 12   Farragut High School         19:52  6:25 
   21      Lonnie Saunders         M 10   Farragut High School         19:53  6:25 
   22   11 Bryson Myers            M 12   Heritage High School         20:22  6:34 
   23   12 Charles McLaughlin      M 11   Heritage High School         20:26  6:36 
   24   13 Shea Bell               M 12   Bearden High School          20:40  6:40 
   25      Dustin Henderlight      M 9    Karns High School            20:50  6:44 
   26   14 Ethan Owens             M 12   Heritage High School         20:58  6:46 
   27   15 Noah Jinks              M 9    Heritage High School         21:01  6:47 
   28   16 Derek Jacoby            M 12   Bearden High School          21:08  6:49 
   29   17 Graham Witherspoon      M 12   Bearden High School          21:17  6:52 
   30   18 Justin Orler            M 12   Bearden High School          21:39  6:59 
   31   19 Michael Lanigan         M 12   Bearden High School          21:44  7:01 
   32   20 Charlie Zunich          M 9    Heritage High School         21:48  7:02 
   33      Carson Pickett          M 9    Bearden High School          21:51  7:03 
   34      Sean Kampus             M 10   Bearden High School          21:51  7:03 
   35      Josh Cruze              M 11   Bearden High School          22:08  7:09 
   36      Owen Marsh              M 12   Bearden High School          22:12  7:10 
   37   21 Walker Chapman-Bivens   M 11   Heritage High School         22:21  7:13 
   38      Conner Overly           M 11   Heritage High School         22:32  7:17 
   39      Jackson Lowe            M 9    Heritage High School         23:06  7:27 
   40   22 Ethan Ortiz             M 10   Clinton High School          23:38  7:38 
   41   23 Seth Shrout             M 11   Clinton High School          23:47  7:41 
   42      Cody Ownby              M 12   Heritage High School         24:17  7:50 
   43   24 William Swaggerty       M 12   Clinton High School          24:30  7:55 
   44   25 Daniel Ambercrombie     M 12   Clinton High School          25:09  8:07 
   45   26 Jeremiah Turbyville     M 11   Clinton High School          26:47  8:39 
   46   27 Cayman Lancaster        M 12   Clinton High School          26:48  8:39 
   47   28 Carl Helus              M 9    Clinton High School          27:14  8:47 
   48      Ethan Hunt              M 10   Clinton High School          32:58 10:38 
   49      Aiden Davis             M 9    Clinton High School          37:09 11:59 


----------------------------------------------------------------------------
              High School Boys 1 5000 Meter Run Team Results
----------------------------------------------------------------------------

  1.    15  Farragut High School                (  17:37  1:28:04   0:37)
==================================================
  1      1  Tyler Ebbert           M 11   17:16
  2      2  Riley Hanson           M 10   17:30
  3      3  Trevor Coggin          M 10   17:35
  4      4  Liam Allison           M 12   17:50
  5      5  Nate Nelson            M 12   17:53
  6   (  6) Harrison Cunningham    M 9    18:01
  7   (  7) Will Phillips          M 12   18:02

  2.    61  Heritage High School                (  20:19  1:41:33   2:15)
==================================================
  1      9  Benjamin Mary          M 12   18:46
  2     11  Bryson Myers           M 12   20:22
  3     12  Charles McLaughlin     M 11   20:26
  4     14  Ethan Owens            M 12   20:58
  5     15  Noah Jinks             M 9    21:01
  6   ( 20) Charlie Zunich         M 9    21:48
  7   ( 21) Walker Chapman-Bivens  M 11   22:21

  3.    64  Bearden High School                 (  20:12  1:40:57   2:59)
==================================================
  1      8  Brigham Wilson         M 12   18:18
  2     10  Triton Eden            M 12   19:34
  3     13  Shea Bell              M 12   20:40
  4     16  Derek Jacoby           M 12   21:08
  5     17  Graham Witherspoon     M 12   21:17
  6   ( 18) Justin Orler           M 12   21:39
  7   ( 19) Michael Lanigan        M 12   21:44

  4.   120  Clinton High School                 (  24:47  2:03:51   3:09)
==================================================
  1     22  Ethan Ortiz            M 10   23:38
  2     23  Seth Shrout            M 11   23:47
  3     24  William Swaggerty      M 12   24:30
  4     25  Daniel Ambercrombie    M 12   25:09
  5     26  Jeremiah Turbyville    M 11   26:47
  6   ( 27) Cayman Lancaster       M 12   26:48
  7   ( 28) Carl Helus             M 9    27:14



      ********** High School Boys 2 5000 Meter Run Results **********

Place TmPl Name                    S Year Team Name                  Time    Pace     
===== ==== ======================= = ==== ========================== ======= ===== 
    1    1 Reilly Mehegan          M 10   Grace Christian Academy (K   17:56  5:47 
    2    2 Brett Benfield          M 10   Farragut High School         19:53  6:25 
    3    3 Major Frerichs          M 11   Sweetwater High School       19:53  6:25 
    4    4 Isaiah Spoon            M 10   Grace Christian Academy (K   20:15  6:32 
    5    5 Maverick Henderson      M 10   Midway High School           20:27  6:36 
    6    6 Luke Molitor            M 10   Grace Christian Academy (K   21:01  6:47 
    7    7 Dyllan Cowell           M 12   Midway High School           21:10  6:50 
    8    8 Randy Barnes            M 10   Sweetwater High School       21:16  6:52 
    9    9 Bill Newsted            M 9    Farragut High School         21:25  6:55 
   10   10 Zachary Lee             M 11   Grace Christian Academy (K   21:34  6:58 
   11   11 Wesley Hitch            M 11   Grace Christian Academy (K   21:41  7:00 
   12   12 Lane Mull               M 9    Sweetwater High School       21:46  7:02 
   13   13 Nhan Bui                M 10   Farragut High School         21:53  7:04 
   14   14 Reid Ellington          M 9    Farragut High School         22:37  7:18 
   15   15 Dalton Brown            M 12   Grace Christian Academy (K   22:56  7:24 
   16   16 Parker Stroh            M 11   Farragut High School         23:02  7:26 
   17      Paul Schmudde           M 11   Bearden High School          23:18  7:31 
   18      Weston Parker           M 11   L & N Stem Academy           23:43  7:39 
   19      Andrew Wells            M 11   L & N Stem Academy           23:45  7:40 
   20   17 Nate Jordan             M 12   Farragut High School         23:52  7:42 
   21   18 Gabriel Zillick         M 10   Sweetwater High School       24:04  7:46 
   22   19 Maverick McLemore       M 10   Sweetwater High School       24:06  7:47 
   23      Conor O'Neil            M 12   Bearden High School          24:44  7:59 
   24   20 Jacob Scarbrough        M 12   Midway High School           24:58  8:04 
   25   21 Anthony Guerrero        M 9    Farragut High School         25:28  8:13 
   26   22 Ben Whittemore          M 10   Grace Christian Academy (K   25:34  8:15 
   27   23 Dale Wilson             M 9    Sweetwater High School       26:28  8:33 
   28      Andrew Sarphie          M 12   L & N Stem Academy           26:47  8:39 
   29      Simon Glashauser        M 9    L & N Stem Academy           26:55  8:41 
   30   24 Joben Wilkins           M 10   Sweetwater High School       27:10  8:46 
   31      Dennis Cooper           M 11   Sweetwater High School       27:28  8:52 
   32      Scott Yates             M 10   Bearden High School          27:30  8:53 
   33   25 Chris Shooster          M 11   Midway High School           28:54  9:20 
   34   26 Jacob Berryhill         M 12   Midway High School           28:56  9:20 
   35      Matthew Bringle         M 11   Grace Christian Academy (K   30:20  9:47 
   36      Zachary Bringle         M 10   Grace Christian Academy (K   30:51  9:57 
   37      Mason Chugg             M 10   Bearden High School          31:37 10:12 




----------------------------------------------------------------------------
              High School Boys 2 5000 Meter Run Team Results
----------------------------------------------------------------------------

  1.    32  Grace Christian Academy (Knoxvil    (  20:30  1:42:27   3:45)
==================================================
  1      1  Reilly Mehegan         M 10   17:56
  2      4  Isaiah Spoon           M 10   20:15
  3      6  Luke Molitor           M 10   21:01
  4     10  Zachary Lee            M 11   21:34
  5     11  Wesley Hitch           M 11   21:41
  6   ( 15) Dalton Brown           M 12   22:56
  7   ( 22) Ben Whittemore         M 10   25:34

  2.    54  Farragut High School                (  21:46  1:48:50   3:09)
==================================================
  1      2  Brett Benfield         M 10   19:53
  2      9  Bill Newsted           M 9    21:25
  3     13  Nhan Bui               M 10   21:53
  4     14  Reid Ellington         M 9    22:37
  5     16  Parker Stroh           M 11   23:02
  6   ( 17) Nate Jordan            M 12   23:52
  7   ( 21) Anthony Guerrero       M 9    25:28

  3.    60  Sweetwater High School              (  22:13  1:51:05   4:13)
==================================================
  1      3  Major Frerichs         M 11   19:53
  2      8  Randy Barnes           M 10   21:16
  3     12  Lane Mull              M 9    21:46
  4     18  Gabriel Zillick        M 10   24:04
  5     19  Maverick McLemore      M 10   24:06
  6   ( 23) Dale Wilson            M 9    26:28
  7   ( 24) Joben Wilkins          M 10   27:10

  4.    83  Midway High School                  (  24:53  2:04:25   8:29)
==================================================
  1      5  Maverick Henderson     M 10   20:27
  2      7  Dyllan Cowell          M 12   21:10
  3     20  Jacob Scarbrough       M 12   24:58
  4     25  Chris Shooster         M 11   28:54
  5     26  Jacob Berryhill        M 12   28:56



     ********** High School Girls 3 5000 Meter Run Results **********

Place TmPl Name                    S Year Team Name                  Time    Pace     
===== ==== ======================= = ==== ========================== ======= ===== 
    1    1 Cathy Hu                F 12   Farragut High School         20:09  6:30 
    2    2 Melanie Hayman          F 9    Farragut High School         20:36  6:39 
    3    3 Kennedy Reynolds        F 10   Farragut High School         20:47  6:43 
    4    4 Lexi Foley              F 11   Farragut High School         21:14  6:51 
    5    5 Camryn Johnson          F 11   Farragut High School         21:19  6:53 
    6    6 Bridget Ebbert          F 9    Farragut High School         21:25  6:55 
    7    7 Kendall Johnson         F 11   Farragut High School         21:51  7:03 
    8      Caroline Carr           F 12   Farragut High School         21:55  7:05 
    9      Molly Globiewski        F 9    Farragut High School         21:59  7:06 
   10      Emma Wittschen          F 11   Farragut High School         22:05  7:08 
   11    8 Maggie Arnold           F 11   Bearden High School          22:24  7:14 
   12      Rylee Gifford           F 9    Karns High School            22:29  7:15 
   13    9 Grace M. Adams          F 11   Heritage High School         22:39  7:19 
   14   10 Elizabeth Cathey        F 10   Bearden High School          22:40  7:19 
   15   11 Elise Pickett           F 12   Bearden High School          23:28  7:34 
   16   12 Caroline Arnold         F 11   Bearden High School          23:50  7:42 
   17   13 Brenni Matson           F 9    Bearden High School          24:56  8:03 
   18   14 Alice Rosaly Winchester F 12   Bearden High School          25:20  8:11 
   19   15 Maggie Hope             F 11   Heritage High School         25:32  8:14 
   20   16 Izzy Galehouse          F 9    Bearden High School          25:47  8:19 
   21      Josie Galehouse         F 10   Bearden High School          26:27  8:32 
   22      Maria Hawkins           F 12   Grace Christian Academy (K   26:48  8:39 
   23      Erin Feist              F 12   Bearden High School          27:40  8:56 
   24      Ella Roth               F 9    Bearden High School          29:27  9:30 
   25   17 Katie Jones             F 11   Heritage High School         30:01  9:41 
   26      Sophia Nuzzolo          F 9    Grace Christian Academy (K   30:47  9:56 
   27   18 Brianna Martin          F 10   Heritage High School         33:16 10:44 
   28   19 Kristen Poe             F 11   Heritage High School         41:01 13:14 


----------------------------------------------------------------------------
              High School Girls 3 5000 Meter Run Team Results
----------------------------------------------------------------------------

  1.    15  Farragut High School                (  20:49  1:44:05   1:10)
==================================================
  1      1  Cathy Hu               F 12   20:09
  2      2  Melanie Hayman         F 9    20:36
  3      3  Kennedy Reynolds       F 10   20:47
  4      4  Lexi Foley             F 11   21:14
  5      5  Camryn Johnson         F 11   21:19
  6   (  6) Bridget Ebbert         F 9    21:25
  7   (  7) Kendall Johnson        F 11   21:51

  2.    54  Bearden High School                 (  23:28  1:57:18   2:32)
==================================================
  1      8  Maggie Arnold          F 11   22:24
  2     10  Elizabeth Cathey       F 10   22:40
  3     11  Elise Pickett          F 12   23:28
  4     12  Caroline Arnold        F 11   23:50
  5     13  Brenni Matson          F 9    24:56
  6   ( 14) Alice Rosaly Winchester F 12   25:20
  7   ( 16) Izzy Galehouse         F 9    25:47

  3.    78  Heritage High School                (  30:30  2:32:29  18:22)
==================================================
  1      9  Grace M. Adams         F 11   22:39
  2     15  Maggie Hope            F 11   25:32
  3     17  Katie Jones            F 11   30:01
  4     18  Brianna Martin         F 10   33:16
  5     19  Kristen Poe            F 11   41:01



     ********** High School Girls 4 5000 Meter Run Results **********

Place TmPl Name                    S Year Team Name                  Time    Pace     
===== ==== ======================= = ==== ========================== ======= ===== 
    1    1 Keke Norfolk            F 9    Sweetwater High School       23:15  7:30 
    2    2 Ava Thompson            F 10   Farragut High School         24:13  7:49 
    3    3 Damaris Contreras       F 9    Midway High School           24:45  7:59 
    4    4 Esther McFall           F 11   Farragut High School         24:57  8:03 
    5    5 Emma Cunningham         F 10   Farragut High School         25:08  8:07 
    6    6 Caroline Golebiewski    F 9    Farragut High School         25:09  8:07 
    7    7 Selene Tan              F 10   Farragut High School         25:16  8:09 
    8    8 Sarah Carter            F 11   Farragut High School         25:46  8:19 
    9    9 Halena Shirran          F 11   Midway High School           25:51  8:21 
   10   10 Elizabeth Benny         F 10   Midway High School           26:05  8:25 
   11   11 Laura Cunningham        F 9    Farragut High School         26:06  8:26 
   12      Julianne Kos            F 12   Farragut High School         26:19  8:30 
   13   12 Molly Woodby            F 12   Midway High School           26:24  8:31 
   14      Amzie Beeler            F 10   Farragut High School         26:33  8:34 
   15   13 Chloe Porter            F 12   L & N Stem Academy           27:07  8:45 
   16   14 Kaelin Porter           F 10   L & N Stem Academy           27:20  8:49 
   17   15 Chloe Sutton            F 9    Sweetwater High School       27:56  9:01 
   18   16 Nika Davenport          F 9    L & N Stem Academy           28:18  9:08 
   19   17 Anna Corinne Webb       F 9    L & N Stem Academy           28:44  9:17 
   20   18 Trinity Upton           F 11   Sweetwater High School       28:51  9:19 
   21   19 Meredith Mincey         F 11   L & N Stem Academy           29:28  9:31 
   22   20 Allison Kerr            F 12   Bearden High School          29:48  9:37 
   23   21 Lisa Forester           F 9    L & N Stem Academy           29:49  9:37 
   24   22 Melody Pelkey           F 11   Bearden High School          30:19  9:47 
   25   23 Kate Henry              F 9    L & N Stem Academy           32:42 10:33 
   26   24 Reagan Woodyard         F 9    Sweetwater High School       32:43 10:34 
   27   25 Emma Goforth            F 10   Sweetwater High School       32:45 10:34 
   28   26 Victoria Adkins         F 11   Bearden High School          33:25 10:47 
   29   27 Madeyln Pelkey          F 9    Bearden High School          35:36 11:29 
   30   28 Irene Forrest           F 11   Bearden High School          35:41 11:31 
   31   29 Emily Littlejohn        F 9    Bearden High School          35:44 11:32 
   32   30 Jenna Hudgins           F 12   Midway High School           35:58 11:37 
   33      Elianna Badillo         F 9    L & N Stem Academy           36:11 11:41 
   34   31 Ella Morgan             F 9    Sweetwater High School       38:57 12:34 


----------------------------------------------------------------------------
              High School Girls 4 5000 Meter Run Team Results
----------------------------------------------------------------------------

  1.    24  Farragut High School                (  24:57  2:04:43   1:03)
==================================================
  1      2  Ava Thompson           F 10   24:13
  2      4  Esther McFall          F 11   24:57
  3      5  Emma Cunningham        F 10   25:08
  4      6  Caroline Golebiewski   F 9    25:09
  5      7  Selene Tan             F 10   25:16
  6   (  8) Sarah Carter           F 11   25:46
  7   ( 11) Laura Cunningham       F 9    26:06

  2.    64  Midway High School                  (  27:49  2:19:03  11:13)
==================================================
  1      3  Damaris Contreras      F 9    24:45
  2      9  Halena Shirran         F 11   25:51
  3     10  Elizabeth Benny        F 10   26:05
  4     12  Molly Woodby           F 12   26:24
  5     30  Jenna Hudgins          F 12   35:58

  3.    79  L & N Stem Academy                  (  28:12  2:20:57   2:21)
==================================================
  1     13  Chloe Porter           F 12   27:07
  2     14  Kaelin Porter          F 10   27:20
  3     16  Nika Davenport         F 9    28:18
  4     17  Anna Corinne Webb      F 9    28:44
  5     19  Meredith Mincey        F 11   29:28
  6   ( 21) Lisa Forester          F 9    29:49
  7   ( 23) Kate Henry             F 9    32:42

  4.    83  Sweetwater High School              (  29:06  2:25:30   9:30)
==================================================
  1      1  Keke Norfolk           F 9    23:15
  2     15  Chloe Sutton           F 9    27:56
  3     18  Trinity Upton          F 11   28:51
  4     24  Reagan Woodyard        F 9    32:43
  5     25  Emma Goforth           F 10   32:45
  6   ( 31) Ella Morgan            F 9    38:57

  5.   123  Bearden High School                 (  32:58  2:44:49   5:53)
==================================================
  1     20  Allison Kerr           F 12   29:48
  2     22  Melody Pelkey          F 11   30:19
  3     26  Victoria Adkins        F 11   33:25
  4     27  Madeyln Pelkey         F 9    35:36
  5     28  Irene Forrest          F 11   35:41
  6   ( 29) Emily Littlejohn       F 9    35:44